Stan dróg w województwie pomorskim – garść faktów i statystyk

0 Comments

Nie da się ukryć, że transport lądowy to najważniejsza gałąź gospodarki krajowej. Determinuje on to jak rozwija się gospodarka w każdym regionie. Dlatego usługi transportowe, zarówno pomorskie czy podlaskie województwo są ważne. Zauważ, że jak nie ma możliwości aby dostarczyć surowce jak też wywozu gotowych produktów, spowoduje spowolnienie działanie każdego miejsca, w którym się pracuje.

Stan dróg w województwie pomorskim – garść faktów i statystyk

Cała długość dróg ekspresowych i autostrad które są w województwie pomorskim to 169 kilometrów. Warto również wspomnieć, że drogi w województwie pomorskim są rozwinięte. Wiesz, że ich długość sięga aż 1,8 tysiąca kilometrów? Ma to przełożenie na średnią gęstość rzędu 10 km na sto kilometrów kwadratowych jest to piąte miejsce w kraju. Ta modernizacja sieci dróg sprawiła, że liczba wypadków zmalała. Nie zapominaj także, że samorząd województwa wspomaga jeszcze gminny a także powiaty jeśli chodzi o modernizacje na drogach mniejszego szczebla.

Drogi i województwo pomorskie – co warto o tym wiedzieć?

Ponadto wyjątkowo dobrze rozwinięta jest także kolej na pomorzu, która ma 1,2 tysiąca kilometrów. Liczne inwestycje sprawiły, że infrastruktura kolejowa się modernizuje. Samorząd w pomorskim, jako pierwszy w naszym kraju wybudował nową linię kolejową jest to linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Linia ta okazała się punktem zwrotnym zarówno w transporcie, czy też rozwoju gospodarczym obszaru metropolitalnego. Mieszkańcy województwa pomorskiego najchętniej w Polsce korzysta z pociągów. Warto również wspomnieć, że bardzo prężnie rozwija się Port Lotniczy umiejscowiony na pomorzu.
Źródło: Firma transportowa z Pomorskiego