Mobilny serwis opon

Każdy kierowca prędzej czy później będzie musiał skorzystać z oferty wulkanizacji, czy to w przypadku uszkodzonej opony, czy sezonowej wymiany opon. Do wulkanizatorów często ustawiają się długie kolejki, dlatego warto zastanowić się nad alternatywą pozwalającą oszczędzić czas – mobilny serwis opon. Mobilny serwis opon jest coraz częściej wybieraną usługą ze względu na wygodę. Jest to usługa skierowana do osób prywatnych nie mających czasu na dojazdy do warsztatów na zmianę opon, ale także doskonale się sprawdza w sytuacji nagłego wypadku gdzieś na drodze.  Równie często z mobilnego serwisu opon korzystają klienci biznesowi, zwłaszcza posiadający swoją własną flotę pojazdów. Zdecydowanie łatwiej jest wezwać fachowców na miejsce, niż zawozić kilka – kilkanaście samochodów do serwisu. Zazwyczaj mobilny serwis opon działa całodobowo tak, aby w razie jakiegokolwiek wypadku fachowcy dotarli szybko na miejsce i usunęli awarię.

mobilny serwis opon

Mobilny serwis opon – wygoda i oszczędność czasu

Dlaczego serwisy opon z opcją dojazdu do klienta stały się ostatnio takie popularne? Przede wszystkim ze względu na dużą oszczędność czasu. Przy sezonowej wymianie opon klient nie musi jeździć do serwisu i czekać w długich kolejkach – wystarczy zamówić usługę i czekać na przyjazd serwisanta. A kiedy zdarzy się jakiś wypadek na drodze, wówczas nie trzeba zamawiać lawety – wystarczy zadzwonić do całodobowego serwisu, który przyjedzie, naprawi i można spokojnie dalej kontynuować podróż. Istotą mobilnego serwisu opon jest szybka i sprawna obsługa w dowolnym, wskazanym przez klienta miejscu. Jak wygląda taka usługa? We wskazane przez nas miejsce przyjeżdża wulkanizator samochodem wyposażonym w sprężarkę, a także sprzęt do montażu i demontażu opon. Wulkanizator demontuje koła, zmienia opony na felgach, wyważa je i ponownie montuje. Usługa obejmuje także odpowiednie dopasowanie ciśnienia w oponach naszego samochodu. Można powiedzieć, że cały proces jest podobny do tego, który przeprowadzany jest w stacjonarnym serwisie z tą różnicą, że nie musimy nigdzie dojeżdżać.

magazyn opon

Mobilny serwis opon – ile kosztuje?

Oczywiście trzeba liczyć się z nieco wyższą ceną wymiany opon, niż w serwisie stacjonarnym. Koszt pracy wulkanizatora i materiałów jest podobny, ale należy doliczyć jeszcze opłatę za dojazd we wskazane miejsce. Oczywiście warto mieć zawsze kontakt do takiego wulkanizatora, gdy spotka nas niemiła niespodzianka na drodze i nie będzie możliwości szybkiego przetransportowania samochodu do serwisu.