Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

0 Comments

Lakier to jeden z najbardziej czułych i eksponowanych elementów pojazdu. Z racji tego, że lakier zajmuje calą zewnętrzną powłokę samochodu jego uszkodzenia są niestety dosyć powszechne. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O karoserię, jak i o cały samochód trzeba dbać – wtedy możemy uniknąć, lub przynajmniej ograniczyć ewentualne kłopoty.

Renowacja lakieru samochodowego – dlaczego warto to robić?

Karoseria samochodu jest też narażona na zachodzące reakcji(e) chemiczn(e)ych. Utlenia się ona, co w rezultacie może powodować pojawienie się korozji.

Czasem nawet auta, które na pierwszy rzut oka wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Zdarza się, że zarysowania są ledwo dostrzegalne. Dlatego warto raz na jakiś czas zbadać lakier oglądając auto z każdej strony przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla ludzi dbających o kondycję swoich aut. Jest to rozwiązanie efektywne zarówno od strony profilaktycznej, jak i pod kątem naprawy już uszkodzonych miejsc.

Renowacja lakieru samochodowego – jak do niej podejść?

Istnieją firmy, które w bardzo dokładny sposób renowują lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Wykorzystywane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrzętnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona w podobny sposób co szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony trudniące się car detailingiem oferują szereg aktywności, których zadaniem jest jak największe odświeżenie naszych samochodów.

Przykładowo, na maskę można założyć ochronną folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci najczęściej dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Jak kłopot to do specjalisty

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko prezentuje się estetycznie. Również jego wartość jest wyższa kiedy jest on zadbany.

Wizyta w warsztacie, którego zajęciem jest renowacja lakieru samochodowego pomoże znaleźć odpowiedź na wiele niepewności. Fachowiec zbada stan lakieru w samochodzie i doradzi najlepszy sposób pielęgnacji.