Lotnisko w Poznaniu – najpopularniejsze trasy?

0 Comments

Samoloty są jednym z najczęściej używanych środków lokomocji. I ogromna mobilność i zdolność do pokonywania odległych tras w stosunkowo krótkim czasie zrewolucjonizowały turystykę. Samolotem w tej chwili można się dostać do większości miejsc na Ziemii. Również w Polsce przemysł lotniczy stale się rozwija. Jednym z największych lotnisk  nad Wisłą jest Poznań-Ławica. Gdzie możemy stamtąd polecieć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Poznań-Ławica: zwiedzaj Europę

W polskich(ej) realiach Poznań ma wysokie notowania. Ale w szerszym(ej) ujęciu jest to raczej lotnisko lokalne. Nijak ma się to do faktu, że lista lotów z Poznania jest pokaźna(y). Startując z Poznania można zwiedzić całą Europę. Lotnisko wykonuje głównie loty do europejskich kierunków. Jest także oferta dostania się na Bliski Wschód. Jeśli jesteśmy zainteresowani wycieczką w odleglejsze miejsca Poznań jest dobrym startem. Poznań-Ławica ma regularne połączenia z wszystkimi ważnym(i) europejskimi lotniskami. Pozwala to wygodnie się przesiadać.+

Jak dostać się na lotnisko?

Lotniska jako wielkie projekty budowlane są umiejscowione zazwyczaj na suburbiach. Identycznie jest w Poznaniu. W takiej sytuacji niezbędna jest dobra komunikacja lotniska ze znaczącymi drogami. W okolicach lotniska działają parkingi, gdzie za pewną opłatą można zaparkować auto.

Komunikacja publiczna również oferuje dotarcia na lotnisko. Busy z centrum miasta jeżdżą w stronę portu co około 30 minut. Jednak w sytuacji gdy jedziemy na dłuższe wakacje, potrzebujemy więcej bagażu. Transportowanie wszystkiego w autobusie może być kłopotliwe.

Ciekawą opcją w tego typu sytuacji wydaje się wypożyczenie busa. Są to pojazdy bardzo pojemne. Familijny(e) wakacje? Wszyscy się do niego zmieszczą. Łącznie z bagażami. Po skorzystaniu z tej usługi, można liczyć, że kierowca odstawi nas przed wejściem głównym. W razie chęci można również zlecić serwis w odwrotną stronę – odbiór z lotniska. Możliwość ta jest szczególnie komfortowa dla większych grup. Warto nadmienić, że transport na lotnisko busem nie łączy się z dotkliwymi kosztami. Zwłaszcza jeśli rachunek podzieli się na kilka(u) turystów. 

Co warto wiedzieć przed lotem z Poznania?

Lotniska działają według ściśle ustalonych reguł. Przed każdym lotem należy zapoznać się z przepisami w określonych krajach. Trzeba też przygotować zestaw niezbędnych dokumentów. Paszport, karta pokładowa – to obligatoryjne, aby zostać wpuszczonym do samolotu. Jeśli startujemy z Poznania, dobrze jest pojawić się na lotnisku minimum  2 godziny przed odlotem. Pozwoli to sprawnie odbyć bramki bezpieczeństwa, oddać bagaże i bez stresu czekać na lot.

Wynajmując busa do portu lotniczego warto zadbać o to wcześniej. Bywa, że firmy przewozowe mają zarezerwowane trasy zes sporym wyprzedzeniem. Odpowiednio wczesne umówienie się z przewoźnikiem pozwala uniknąć stresów. Dobra organizacja pozwala potem cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.