Jak nabyć samochód z zagranicy?

0 Comments

Możliwości do kupna używanego auta pochodzącego z zagranicy jest wiele. Można albo nabyć auto samodzielnie lub w komisie. Wiele osób decyduje się na zlecenie sprowadzenia sprecyzowanego samochodu, firmom które się tym zajmują. Sprawdź swój samochód w serwisie samochodowym Bieg-Car.

Niezbędne badanie techniczne

Większość sprowadzonych do Polski samochodów, to auta nie najnowsze, zazwyczaj mające uszkodzenia. Zakup auta z zagranicy, sporo nie różni się od zakupu używanego i zarejestrowanego od kilku lat w Polsce. Jednakże, przy zakupie pojazdu z zagranicy, należy liczyć się z ewentualnymi dodatkowymi kosztami badań technicznych, ponadto pamiętać należy o podatku akcyzowym.

Rejestrowanie sprowadzonego auta

Dokumenty, które należy dodać do wniosku o rejestrację , określono w rozporządzeniu ministra infrastruktury. Są to:

  • dowód własności pojazdu,
  • dowód odprawy celnej,
  • dowód potwierdzający zapłatę akcyzy,
  • zaświadczenie o pozytywnym wyniku badaniu technicznym.

Łatwiej wygląda sprawa rejestracji nowego samochodu z państwa UE. Właściciel sprowadzonego pojazdu, jest obowiązany dołączyć wyciąg ze świadectwa homologacji. Taki pojazd, nie podlega badaniu technicznemu przed pierwszą rejestracją.

Odkąd można prowadzić pojazd w kraju

Obywatel Polski, może jeździć po kraju, samochodem zarejestrowanym w jednym z państw członkowskich UE, jeśli,jeżeli,kiedy,gdy jego nazwisko jest umiejscowione w dowodzie rejestracyjnym samochodu, jest jego właścicielem lub współwłaścicielem, wydanym za granicą.

Standardowe oszustwa

Jest sporo oszustw, używanych w trakcie zakupu samochodu. Może to być zwyczajnie kradzież pieniędzy i nie dowiezienie pojazdu albo dostarczenie innego pojazdu. Właśnie dlatego dobrze jest kupić pojazd samodzielnie.
Sporo z importowanych pojazdów, jest uznawanych za niebezpieczne i niezdolne do udziału w ruchu drogowym, a mimo to są rejestrowane. Jest to po prostu nielegalne. Kiedy władze się o tym dowiedzą, pewnie skontaktują się z Tobą. Importer zostanie wtedy dokładnie sprawdzony. Wiele z ludzi chce importować swój samochód kiedy przenoszą się za granicę. Potrzebna jest pewna firma która się tym zajmie oraz ubezpieczenie samochodu bo podczas transportu mogą się zdarzyć różne rzeczy. Jeżeli firma, nie posiada w swojej ofercie usługi opłat za podatki importowe, musisz zbadać to, jeszcze przed współpracą. Jest to sprawa, o której należy pamiętać. Należy poczytać o niej komentarze innych klientów. Wydarzyło się sporo oszustw, gdzie importerzy posługiwali się złymi dokumentami. Musisz być uważny na każdym kroku.